W dniu 24 listopada br. klasa 4a przygotowała pyszne tosty. Przy okazji poznała zasady zdrowego żywienia i świetnie się bawiła.
Pyszne tosty i świetna zabawa
Dzieci chętnie bawią się klockami
Dzieci chętnie bawią się klockami różnego rodzaju. Z klocków typu "wafle" zrobiły drogę na koniec świata (ponad 450 klocków), ale zabrakło czasu, żeby się nią pojechać, trzeba było iść na lekcje.
Szkolny Konkurs Wiedzy „Święci Ołtarza”
23 listopada 2022 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy „Święci Ołtarza”. Jego celem jest motywowanie uczniów do poszukiwania autorytetów oraz wzorców postępowania w życiu oraz wprowadzenie dzieci w świat wartości inspirowanych życiem świętych, których wizerunki znajdują się w ołtarzu głównym kościoła p.w. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach: św. Franciszka z Asyżu, św. Floriana, św. Łukasza i św. Krzysztofa. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI.
I miejsce zajęła Agata Szeliga - uczennica klasy 5C.
II miejsce zajęli: Maja Szyszkowska – uczennica klasy 5C i Bartosz Słabiński – uczeń klasy 6D.
III miejsce zajęli: Aniela Baczewska– uczennica klasy 5C i Michał Gwiazdowski – uczeń klasy 6D.
Serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zainteresowanie tematyką konkursu.
Jak zdrowo się odżywiać?
21 listopada uczniowie klas sportowych o profilu pływanie brali udział w szkoleniu dotyczącym prawidłowego odżywiania zorganizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.
Podczas spotkania nasi uczniowie oprócz podstawowych zasad żywienia dowiedzieli się jak ważna jest jakość i systematyczność przyjmowania posiłków oraz płynów w celu osiągnięcia zamierzonych wyników treningowych. Usystematyzowali wiedzę o napojach izotonicznych i szkodliwości popularnych energetyków dla zdrowia sportowców, dzieci i młodzieży.
5
Konkurs "Wiedza o zawodach rzemieślniczych" dla klas 7 i 8
Konkurs "Symbole i atrakcje miast krajów niemieckojęzycznych"
Dnia 23.11.2022r. został rozstrzygnięty konkurs z języka niemieckiego pt. "Symbole i atrakcje miast krajów niemieckojęzycznych "
W konkursie wzięło udział 33 uczniów klas siódmych i ósmych, którzy wykonali 26 prac projektowych.
I miejsce zajęli :
Zespół Szymon Kisłowski i Mikołaj Cherubin z klasy 8E
oraz ex aequo
Aleksandra Wasilewska z klasy 8E
II miejsce zajęli:
Zespół Nikola Borkowska oraz Gabriela Ostrowska z klasy 8D
wraz ex aequo Maciej Tylenda z klasy 8 D
III miejsce zajęły:
Weronika Witman z klasy 8D oraz ex aequo Ashley Beczkowska z klasy 8 B
Wyróżnienie otrzymały:
Katarzyna Świacka z klasy 8D
oraz Aleksandra Rzatkowska z klasy 8D
Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy!!!
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia
„Miś jest mały i puchaty,
Miś jest fajny i kudłaty,
Miś jest gruby jak ta kula,
Misia zawsze się przytula.”
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Od 1902 roku pluszowe misie podbiły serca dzieci na całym świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny
I dlatego też we wtorek, 22 listopada biblioteka i świetlica szkolna zaprosiły uczniów z klas I – II przebywających po południu w świetlicy do wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia.1W bibliotece na dzieci czekały misie - małe, duże, kolorowe. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek o misiach. Już jutro można je wypożyczyć do domu. Wysłuchali wierszy, których bohaterem był miś. Wykonali wspólną pracę plastyczną. Bawili się przy piosenkach „Stary niedźwiedź”, „Pluszowy miś”, „Jadą , jadą misie”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
"We wspomnieniach wszyscy mogą żyć wiecznie"
"We wspomnieniach wszyscy mogą żyć wiecznie" -taki cytat przyświecał nam podczas "Zaduszek poetyckich", które odbyły się 18 listopada 2022 r. w auli szkolnej. Uroczystość została zrealizowana w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzonego pod opieką p. Beaty Zdancewicz i p. Moniki Kamińskiej-Nejfert. Spotkaliśmy się po to, aby zadumać sie nad przemijaniem, kruchością życia, ale z nadzieją, "że mamy jeszcze czas... ". Młodzi wolontariusze recytowali wiersze, a piosenki zaśpiewali członkowie zespołu "Fa-sol-ki" pod kierownictwem p. Moniki Kudeli. W przygotowaniu deklaracji pomogła p. Joanna Karczewska i p. Monika Kudela. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie.
8
Klasa VII a w SOWIE
Na początku listopada klasa VII a udała się na zajęcia do Strefy Odkrywania Wyobraźni Aktywności (SOWA) w Suwałkach. Uczniowie samodzielnie eksperymentowali i poznawali zasady fizyki, techniki, geografi oraz matematyki. Zajęcia te zachęcały do kreatywności i zabawy.
7
11 XI - Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada, to ważny dzień w historii. Po 123 latach Polska powróciła na mapy świata, jako niepodległe państwo.
10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania Niepodległości, przygotowany przez uczniów klasy 6c, zespół wokalny Fa-sol-la, solistów oraz zespół taneczny pod kierunkiem p. Aldony Bieleckiej, p. Łukasza Nowalskiego, p. Moniki Kudeli oraz p. Alicji Makuchy.7
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
„W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości,
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.”W bibliotece szkolnej zaprezentowano uczniom wystawkę dotyczącą
11 listopada 1918 roku – jednej z najważniejszych dat w dziejach Polski.
Zabawy klockami SkriKit
- 5
List do rodziców - „Dlaczego warto czytać dzieciom książki?”
„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej odbyło się 07.11.2022 r.
To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona jej czytelników. Dzieci wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej „W bibliotece”, poznały parę wierszy o książce i bibliotece.. Odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
Po tym wprowadzeniu uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Chcemy, aby biblioteka kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym
i przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Życzymy wszystkim, aby miłość do książek i pasja czytania towarzyszyła Wam na co dzień.
Głośne czytanie w świetlicy
Czytanie jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu w świetlicy. Dlatego też staramy się, aby spotkania z książką były częste. Jest to dobra okazja do promowania czytelnictwa wśród uczniów najmłodszych klas. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i uczy myślenia.
Zajęcia artystyczne w klasie 2b
04.11.2022 r. klasa 2 b była na zajęciach artystycznych w SOK-u. Pod kierunkiem Pani Lidii Żyniewicz robiliśmy piękne, jesienne lampiony. Wydawały się bardzo trudne, ale poradziliśmy sobie. Popatrzcie na nasze sowy
1
Dzień Dyni
31 października grupa Sówki i Pszczółki świętowała razem Dzień Dyni. Zobaczyliśmy z czego składa się dynia, samodzielnie ją wydrążyliśmy. Wysuszone pestki wykorzystaliśmy do zrobienia pięknej, jesiennej pracy plastycznej. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedzieliśmy się m.in. jakie są rodzaje dyni, jakie potrawy można z niej przygotować. W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych wykonaliśmy pracę techniczną (lampiony). Ewelina Wojciechowska i Alicja Makucha
48
Dzień Kundelka
25 października obchodzony jest Dzień Kundelka. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedził gość z Fundacji Zwierzęta Niczyje. Pan Kazimierz opowiedział nam czym zajmuje się fundacja, wytłumaczył wiele praktycznych rzeczy związanych z dbaniem o swoich pupili. Na rzecz fundacji każda grupa przekazała zwierzakom karmę. Ewelina Wojciechowska
10
Wyjazd do Siedliska Bogdanka
18 października Sówki i Pszczółki wybrały się do "Siedliska Bogdanka" w pobliskim Leszczewku na zajęcia "Jesień w ogrodzie". Nauczyliśmy się jak dbać o zwierzęta i poznaliśmy wiele jesiennych warzyw. Największą atrakcją było poznanie z bliska procesu ręcznego wyciskania soku z jabłek. Sok z antonówek był przepyszny! Po zajęciach wyhasaliśmy się na tyrolce, torze przeszkód, placu zabaw i w kuchni błotnej.
25
Upamiętniamy tych, którzy zginęli za naszą wolność
W piątek 27 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza upamiętnili Tych, którzy zginęli za naszą wolność, zapalając znicze. Następnie porządkowali opuszczone i zaniedbane groby na Cmentarzu Komunalnym. Wcześniej zbierano znicze, by zapalić je na zapomnianych mogiłach. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i wszystkim, którzy wsparli nasze działania, kupując znicze.
Dziękujemy!
Szkolny Klub Wolontariusza.5
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie