• STYPENDIUM SZKOLNE 2024/2025

Oswiadczenie_wnioskodawcy.pdf
            Oswiadczenie_-_numer_konta.pdf
            Katalog_zakupow_na_stypendium_szkolne.pdf

Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w terminie od 1 - 15 września 2024 r. w sekretariacie szkoły.
            Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest terminem ostatecznym.
            Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2020 r. poz.1327 z późn. zm.)

OSOBY UPRAWNIONE DO UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE
            Pomoc materialna o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego przysługuje:
            uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia, wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki, uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
            Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600,00 zł netto na osobę w rodzinie oraz 776,00 zł netto dla osoby samotnie gospodarującej, a dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi 345 zł netto.

Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie ucznia na terenie Miasta Suwałk.

Stypendium szkolne nie przysługuje:
            uczniowi klasy zerowej,
            uczniowi, który nie mieszka na terenie Miasta Suwałki.