• Dzień Matki w świetlicy i bibliotece

• „Abyś zawsze przy nas była
            Najpiękniejsza i jedyna,
            Mądra, dobra, ukochana
            Taka bliska - nasza Mama!"

26 maja to święto szczególne – Dzień Matki. Z tej okazji w świetlicy szkolnej i bibliotece odbyły się zajęcia poświęcone naszym mamom. Dzieci opowiadały co lubią robić ze swoimi mamami. Słuchały wierszy i opowiadań związanych z nadchodzącym Dniem. Wykonały piękne rysunki wywieszone na korytarzu szkolnym oraz laurki, które wręczą swoim mamom w ich święto. Życzymy wszystkim Mamom, aby ten dzień trwał przez cały rok.

• X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy

• Dnia 20.05.2024r. odbył się X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „Człowiek- tajemnice ciała i zdrowia”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas czwartych z następujących szkół: SP nr 2, SP nr 4, SP nr 10, SP nr 11, NSP. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo rozległą wiedzą dotyczącą budowy i czynności życiowych człowieka. Najwyższe wyniki uzyskali następujący uczniowie:
            I miejsce: Jakub Sadłowski NSP
            II miejsce: Olgierd Meysztowicz NSP
            III miejsce: Maria Jabłońska SP 10, Michał Bołtrukanis SP 10

Wszyscy uczestnicy spotkali się z  dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego – panią Teresą Świerubską, która przedstawiła ciekawą prezentację dotyczącą nietoperzy oraz cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania uczestników konkursu.

• Turniej szachowy o Puchar Dyrektora SP10 w Suwałkach

• W dniu 20.04.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Szkoły klas pierwszych o Puchar Dyrektora Szkoły i Mistrzostwa  Suwałk  Dzieci  do lat 8, 7 i  6. W turnieju startowali chłopcy i dziewczęta ur. w 2016 i młodsi z terenu Suwałk  oraz  powiatu  suwalskiego. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim  na dystansie 7 rund z  tempem gry po 15 minut na cała partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 10 i Klub Szachowy   „Hańcza”.
            W turnieju obowiązywały aktualne przepisy FIDE i Kodeksu Szachowego Polskiego ZSz. Sędzią zawodów był pan Mikołaj  Bura. Do turnieju zgłosiło się 70 uczestników.

Wyniki:

XV miejsce Bartosz Kutyło – klasa Ic,
            XVI miejsce  Aleksander Krasnoborski - Przedszkole przy SP10,
            XVII miejsce Maksymilian Zdancewicz - klasa Ib,
            XVIII miejsce Adam Daniszewski - Przedszkole przy SP10.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

• RUSZYŁA WIOSENNA EDYCJA CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

• Na Stadionie Lekkoatletycznym w dniu 09.05.2024 r. odbyły się  Czwartki Lekkoatletyczne. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów: Nadia Barszczewska, Nikola Szukajt, Maja Zdancewicz, Kamila Korzun, Lena Bieryło, Wiktoria Anuszkiewicz, Wiktoria Cybulska, Aleksandra Wikarska, Dominika Socińska, Diana Witman, Natalia Panasiewicz, Oliwia Aneszko, Daria Shevchuk., Jakub Bogdan, Wojciech Mielech, Ksawery Dąbrowski,  Marcel Bielawski, Antoni Rzatkowski. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą sportową rywalizację i za bardzo dobre wyniki sportowe.
            Miejsca na podium zajęli:
            - Nikola Szukajt – 1 miejsce bieg na 60 metrów, 2 miejsce – skok w dal
            - Nadia Barszczewska – 2 miejsce bieg na 60 metrów, 3 miejsce – skok w dal
            - Dominika Socińska – 1 miejsce bieg na 300 metrów
            - Diana Witman – 3 miejsce bieg na 300 metrów
            - Marcel Bielawski – 1 miejsce skok w dal, 2 miejsce bieg na 300 metrów

• 79 rocznica zakończenia II wojny światowej

• 8 maja przy pomniku  Żołnierzy Września 1939 r. odbyły się obchody 79 rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Podczas uroczystości przemawiał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, był apel poległych, modlitwa za zmarłych oraz złożenie kwiatów przy pomniku.
            Naszą szkołę reprezentowała klasa 6b.

• Edukacja zdrowotna od najmłodszych lat

• "Pamiętajmy, że praca pielęgniarki środowiska nauczania i wychowania opiera się również na edukacji zdrowotnej od najmłodszych lat. Poniżej kilka zdjęć z zajęć z uczniami."