• Dyplomy, wyróżnienia... Klasy I-III

• 20 czerwca 2024 uczniowie klas I -III otrzymali nagrody za udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Było mnóstwo dyplomów, medali i nagród rzeczowych. Były brawa, uśmiechy i ogrom satysfakcji. Życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych oraz bezpiecznych wakacji ♥️♥️♥️

• Standardy ochrony małoletnich

• Polityka oraz procedury ochrony dzieci przed krzywdzeniem w  Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni.
            W szkole obowiązuje poniższy dokument.

STANDARDY OCHRONY MALOLETNICH SP10.pdf

• XXX  EDYCJA LIGI SZACHOWEJ

• W dniu 26.05.2024r. zakończyła się  XXX  EDYCJA LIGI SZACHOWEJ SEZON 2023/2024 (pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk i Polskiego Związku Szachowego). Organizatorem zawodów był Klub Szachowy Jaćwież w Suwałkach. Turnieje rozgrywane były na dystansie 7 rund tempem gry 10 minut + 5 sekund na posunięcie.
            Naszą Szkołę reprezentowało 47 uczniów z klas: pierwszych, drugich, trzecich – grupa B,  czwartych, piątych, siódmych- grupa A.  W rywalizacji międzyszkolnej  od października 2023r.  do  maja   2024r.  odbyło się  osiem turniejów  szachowych a każde zawody trwały od trzech do czterech godzin.
            Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach  zajęła pierwsze miejsce z dużą przewagą punktową nad rywalami.
            Klasyfikacja  końcowa  szkół podstawowych :

1 miejsce  SP nr 10 Suwałki - 743
            2 miejsce SP nr 11 Suwałki - 624
            3 miejsce  SP nr 7 Suwałki - 562
            4 miejsce SP Filipów - 318
            5 miejsce SP im. MK Suwałki - 249
            6 miejsce  SP nr 6 Suwałki – 249
            7 miejsce  SP nr 2 Suwałki- 126
            8 miejsce SP  nr 4 Suwałki - 115
            9 miejsce SP Nowa Wieś - 108
            10 miejsce SP nr 9 Suwałki- 105
            11 miejsce SP nr 5 Suwałki- 32
            12 miejsce SP Sejny -7

Klasyfikacja indywidualna w   grupie -  B:

1 miejsce Dawid Azarewicz – 134
            4 miejsce Małgorzata Czarniewska – 96
            5 miejsce Hanna Kopyra – 70
            6 miejsce Patrycja Żyżyk- 50

Klasyfikacja indywidualna  w grupie - A:

2 miejsce Nadia Barszczewska – 107
            3 miejsce Jan Dorgiewicz – 96 (kat. ch.)

4 miejsce Natalia Panasiewicz - 98 (kat. dz.)
            4 miejsce Karol Krzesicki - 89
            7 miejsce Gabriela Hołdyńska - 56

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY

• „Najpiękniejszy dzień wakacji”

• Za chwilę nasi uczniowie wyruszą w dalekie podróże. Niektórzy z nich będą mieli okazję kąpać się w morzu lub jeziorze, podziwiać piękne krajobrazy i poznawać ciekawe miejsca. Te oczekiwania stały się inspiracją  do powstania w świetlicy wielu ciekawych  prac plastycznych..

• Biwak klas ósmych

• W dniach 10 - 11 czerwca klasy 8 a i 8 b były na biwaku w Starej Szkole w Supieniach. Biwak był bardzo ciekawy i pełen przygód.

• Poznajemy zasady aranżacji stołu

• Uczniowie z  klasy V i VI na lekcjach techniki poznają podstawowe zasady aranżacji stołu, mającej na celu podniesienie estetyki otoczenia i wpływającej pozytywnie na atmosferę spotkania w pracowni
            z programu
            Laboratoria Przyszłości.

• Miejski Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii"

• 6 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii".
            W zmaganiach wzięła udział młodzież z niemal wszystkich suwalskich szkół podstawowych. Tytuł "Mistrza Ortografii 2024" zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 5. Nasi uczniowie również znaleźli się wśród laureatów. Serdecznie gratulujemy Mai Żelazko (4 miejsce), Julii Panasewicz (5 miejsce), Oliwii Kowalczyk (7 miejsce), Mai Żukowskiej (8 miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy  kolejnych sukcesów edukacyjnych 🏆.

• Podsumowanie innowacji pedagogicznej "Język ma znaczenie"

• 5 czerwca w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o Języku Polskim, w którym wzięli udział uczniowie klas siódmych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego jako podsumowanie innowacji pedagogicznej "Język ma znaczenie". Przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się z pytaniami zamkniętymi i otwartymi z zakresu kształcenia językowego: fleksji, składni, słowotwórstwa, zróżnicowanego słownictwa, komunikacji i poprawności językowej. Wyniki konkursu są następujące:
            I miejsce - klasa 7e,
            II miejsce - klasa 7a,
            III miejsce - klasa 7c,
            IV miejsce - klasa 7d.
            Wszyscy dobrze się bawili i otrzymali słodkie upominki.

• Edukacja z wojskiem w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach

• W dniu 04.06.2024 r. w Szkole Podstawowej nr  10 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Olimpijczyków Polskich odbyły się zajęcia w ramach programu „Edukacja z wojskiem”.

Żołnierze Sił Zbrojnych RP z 14 Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach przeprowadzili 1 godzinę zajęć teoretycznych i 2 godziny zajęć praktycznych wśród uczniów klas VII. W trakcie trwania zajęć edukacyjnych w szkole podnoszono świadomość w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowano podstawowe nawyki i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności, a także zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Zdjęcia pochodzą ze strony IV Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• Pomysły na ten Piękny Dzień były różne.
            Niektóre klasy świętowały aktywnie:
            jazda rowerami i trening na trampolinach. Wysiłek fizyczny i wyrzut endorfin - dzień pełen radości, zabawy i wspólnie spędzonego czasu.