• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. To dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów oraz pracowników administracji i obsługi.
            Jak co roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji tego świata. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas I-VIII pod opieką nauczycieli. Uczniowie swoimi występami wyrazili wdzięczność nauczycielom za ich pracę, zaangażowanie i wyrozumiałość.

• Twój wybór = Twoja przyszłość

świadomy obywatel

Klasy 7a i 8a złożyły wizytę w Sejmie i Senacie RP. Uczniowie wzięli udział w obradach Sejmu podczas trwania prac nad ustawą o OSP i PSP, zobaczyli jak wygląda i na czym polega praca posłów i senatorów.
            Młodzież naszej szkoły została oficjalnie powitana przez Marszałka Sejmu oraz przez Pana Posła Jarosława Zielińskiego. Zwiedziała sale sejmowe, sale komisji, kuluary Sejmu i Senatu.
            Muzeum Historii Polski to kolejny punkt wycieczki, młodzież wzięła udział w warsztatach pt.: ”Dajcie mi muzeum, a ja je zapełnię”. Mieli okazję przyglądać się pracy kuratora wystawy i historyka. Sami też tworzyli opis kuratorski eksponatom muzealnym podczas warsztatów.
            Wycieczka odbyła się w ramach edukacji obywatelskiej, innowacji pedagogicznej z doradztwa zawodowego oraz integracji społeczności uczniowskiej.

• Jak minął wrzesień w Oddziałach Przedszkolnych naszej “dziesiątki”?

•    Grono naszych przedszkolaków składa się z czterech grup: Sówek, Motylków, Pszczółek oraz Gwiazdek. Pierwszy miesiąc, poza adaptacją, upłynął nam bardzo intensywnie. Obchodziliśmy Dzień Kropki, Dzień Przedszkolaka połączony ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, Dzień Jabłka oraz Dzień Zwierząt. Przywitaliśmy również nową porę roku: jesień. W grupach powstały kąciki przyrody wzbogacone o dary jesieni.
                  Z okazji Dnia Przedszkolaka oraz Święta Pieczonego Ziemniaka dzieci ze wszystkich grup były na wycieczce w Siedlisku “Bogdanka”. We wrześniu rozpoczęły się cykliczne spotkania ze sztuką teatralną. Artyści przyjechali do nas z przedstawieniem “Hipcio u dentysty”. 25 września wybraliśmy się do SOKu na przedstawienie “Jak palce jednej ręki”. Spektakl miał charakter edukacyjny, uczący dzieci tolerancji, szacunku, odróżniania dobra od zła oraz rozpoznawania i wyrażania emocji.

• JESTEŚMY DUMNI Z NASZEJ REPREZENTACJI

• 4 października 2024 zostały rozegrane Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Nasza drużyna rozegrała na turnieju łącznie 4 mecze i strzeliła 5 bardzo efektownych bramek.
            Szkołę reprezentowali:
            Marcel Maczek

Marcel Jaworowski
            Filip Bryliński
            Igor Letkiewicz
            Piotr Ejsmont
            Tomasz Karaszewski
            Wojciech Mielech
            Filip Grygo
            Bohdan Kravchuk

Wielkie brawa i podziękowania dla chłopców od naszej całej szkolnej społeczności.

• Szkolny Budżet Obywatelski CUMULUS

• Po raz drugi startuje  Szkolny Budżet Obywatelski CUMULUS organizowany przez Miasto Suwałki.

W ramach tego projektu w naszej szkole powstała Strefa Relaksu.

Zachęcamy do składania projektów, może to być uczeń lub grupa uczniów.

Pomysł projektu powinien być oryginalny i  musi angażować uczniów szkoły w jego realizację.

czytaj więcej >> Szkolny Budzet Obywatelski CUMULUS.pdf

• JESTEŚMY WICEMISTRZAMI SUWAŁK

• 30 września 2024 zostały rozegrane Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Szczęśliwe i uśmiechnięte dziewczęta wróciły z zawodów z pucharem i dyplomem za zajęcie drugiego miejsca w mieście. Naszą szkołę reprezentowały:
            Oliwia Aneszko
            Diana Witman
            Natalia Panasiewicz
            Nikola Szukajt
            Amelia Czarkowska
            Daria Shevchuk
            Valeriia Shkilna
            Wielkie brawa i podziękowania dla dziewcząt od naszej całej szkolnej społeczności.

• Europejski Dzień Języków 2024

• 26 września 2024 roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. To święto przypomina o bogactwie języków i kultur naszego kontynentu oraz znaczeniu nauki języków obcych. Uczniowie na lekcjach angielskiego i niemieckiego zgłębiali różnorodność językową Europy, a także uczestniczyli w zabawie w poszukiwanie ukrytych w szkole 10 kodów QR z pytaniami o języki i symbole Europy.  Podczas przerw można było zrobić zdjęcia w fotobudce, wykorzystując przygotowane akcesoria inspirowane różnymi krajami.
            Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Mamy nadzieję, że ten dzień był dla Was nie tylko okazją do nauki, ale również świetnej zabawy.
            Zespół nauczycieli języków obcych